Порядок:

Jalgrattareis Prantsusmaal. Veiniradadel Rhone’i orust Vahemere äärde Provence’i.

Vaata lähemalt Hind: 1590 €
Jalgrattareis Prantsusmaal. Veiniradadel Rhone’i orust Vahemere äärde Provence’i.

&Moments Seiklusreisid

HIND: 1590 eurot

 

REISI TOIMUMISE AEG:

17- .25. juuni 2017


 

KIRJELDUS:
• Côtes du Rhône ja Châteauneuf-du-Pape - Prantsuse veiniklassika
• Provence’i rosé – kerge ja suvine vein
• Avignon ja teised Lõuna-Prantsusmaa keskaegsed linnad
• Provence: lavendliväljad ja Vahemere hõng
• Cassis - sarmikas kaluriküla Prantsuse Riviera serval

 

LISAINFO:
 

Côtes du Rhône ja Châteauneuf-du-Pape
Côtes du Rhône on Prantsusmaa üks vanemaid veinikasvatuspiirkondi. Veini on siin toodetud juba Rooma aegadele eelnevast ajast. Siinne vein on kuulunud Prantsuse kuningate ja paavstide lemmikute hulka. Côtes du Rhône’i veiniparemiku moodustavad punased veinid, aga siit leiab ka roséd ja valget veini.
Châteauneuf-du-Pape veine peetakse Rhone’i oru pärliteks. Selle piirkonna veinikasvatus sai hoo sisse paavstide „Avignon’i vangipõlve“ ajal ja sealt said nad ka nimetuse: paavstide vein. Sarnaselt muudele Rhone’i oru veinidele domineerivad kas siin punased, kuigi leidub ka valgeid.
 
 

Provence’i rosé’d
Prantsuse rosé veinid on eestlastele tuntud peamiselt Rose d’Anjou kaudu. Tegelikult tuleb parim rosé siiski Provence’ist. Provence’i rosé on kergem, kuivem ja roosam ja palju iseloomulikum. Provence’i rosé on ehtne suvevein. Lisaks rosé’le toodetakse siin ka valgeid ja vähesel määral ka punaseid veine. Siinsed veinid omavad regioonile iseloomulikku buketti: neis leidub lavendli, rosmariini ja tüümiani aroome.

 

Elus ajalugu - Avignon, Aix-en-Provence ja teised keskaegsed linnad
Siin piirkonnas ringi liikudes on võimatu mitte otsa komistada mõnele keskaegsele linnale, külale või kindlusele. Suuremad linnad, kus peatume või mida läbime on Avignon ja Aix-en-Provence. Avignon on iidne linn, mille ajalugu ulatub kaugele enne meie aega – keltide asustuse juurde. Hiljem on tema tähtsus ajaloos kinnistunud paavstide residentslinnana, kui Prantsuse kuningad paavstid Roomast siia üle „vangipõlve“ tõid. Lisaks sellistele suurematele ja tuntumatele kantsidele ootavad meid teel mitmed väiksemad aga mitte vähemhuvitavad linnad ja külad.

 

Provence – lavendliväljad ja vahemere klassika
Provence on Prantsusmaa, aga oma kultuurilise ja geograafilise vürtsiga. See osa liideti Prantsusmaaga alles 15-ndal sajandil ja siiani on ta säilitanud oma keelelise ja kultuurilise eripära. Siinne keel (mida kahjuks palju enam ei räägita) on palju lähedasem Barcelona ümbruses räägitavale katalaani keelele, kui prantsuse keelele. Provence on vaheldusrikas piirkond: ühest küljest liidab ta endas Alpe ja selle üle 3000 meetriseid tippe, teisest küljest kuulub siia Rhône’i jõe soine delta ja Vahemere kaljune rannik. Sinna vahele jäävad sini-lillad lavendliväljad, iidsed külad ja linnad ning viinamarjaistandused. Provence’i sümboliks on sini-lillakad õitsvad lavendliväljad. Lavendliväljad on oma õitsemise tipul juulikuus, kuid ka juba juuni lõpul võib neid õitsemas kohata.

 

Pranstuse Riviera – Cassis kaluriküla
Reis lõpu veedame sarmikas kalurikülas Cassis’. Cassis asub looduslikult eriti kaunis kohas: kõrgete kaljude ja fjorditüüpi lahtede vahel. Cassis on populaarne turismisihtkoht, kuid õnneks on tema populaarsus siiski väiksem, kui teistel Prantsuse Riviera linnadel sealt ida pool. Cassis’d peetaksegi Prantsuse Riviera idapoolseimaks linnaks. Siin saab reisi lõpul ennast Vahemeres värskendada ning nautida Vahemere kööki.

 

Mugavused ja ööbimised
Reisi temaatikale vastavalt oleme majutus- ja toitlustuskohtadeks valinud kõrgetasemelised asutused. Ööbime reeglina väiksemates butiikhotellides ja logis de France tüüpi majutuskohtades. Esimesed on reeglina ajaloolistest majadest (villad, lossid, linnamajad) ümberehitatud hubasteks majutusasutusteks. Logis de France on väikehotell, millega on tavaliselt seotud ka restoran. Nende kvaliteet on tagatud, kuid puudub suurtele ketihotellidele omane standardsus ja suurus.

 

Reisi raskusaste
Prantsusmaa rattareis on kerge raskusastmega. See tähendab seda, et eelnev rattasõidu kogemus ei ole vajalik, kuid sa peaksid siiski olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas umbes 30-70 km, mis võtab koos peatustega aega 6-8 tundi. Järsemaid ja pikemaid tõuse tuleb teel ette, kuid neil puhkudel on vajadusel koht saateautos alati olemas. Suurem osa marsruudist kulgeb asfaldil, kuid võib ette tulla ka kruusatee lõike. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Tavaliselt jagame ratturid väiksematesse gruppidesse, vastavalt nende kogemustele ja kehalisele vormile.
Saateauto. Ratta ja veini transport
Saateauto saadab gruppi kogu reisi vältel ning sinna paigutame ka pagasi ning joogiveevarud. Igale soovijale on koht autos olemas, kui vajatakse abi või siis lihtsalt pisikest puhkust väsinud jalgadele. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega. Samuti hoolitseb igaüks ise oma ratta elementaarse korrasoleku eest (pesu ja õlitamine). Kui midagi tõsisemat peaks juhtuma, on tehniline abi käepärast ning lihtsamad varuosad saateautos olemas.
Saateauto sõidab kohale Eestist, sellega saab kohale saata oma jalgratta (tasuta). Samuti toob saateauto veinimõisatest ostetud veinid (mõistlikus koguses) vajadusel koju Eestisse.
 

Reisi algus- ja lõppunkt
Reis saab alguse ja lõpeb Marseille rahvusvahelisest lennujaamast (Aéroport de Marseille Provence, IATA: MRS)
 
 

Reisijuhi viimased uudised

Реклама на странице Turist.ee:

Кайя Реилент

Руководитель рекламных проектов
Телефон: 5346 3873
kaja.reilent@delfi.ee